Достапни линкови

Приштина: Нема информации за подготовка на нов конфликт во јужна Србија и Македонија


Нема причини да се верува дека некои групи од Косово подготвуваат вооружени судири во јужна Србија и во Македонија. соопшти синоќа УНМИК. „Ситуацијата на Косово е мирна и стабилна. Ние немаме информации што би претставувале причина да веруваме дека се подготвува нов конфликт во тие земји," изјави портпаролот на УНМИК Нерадџ Синг, за електронските медиуми во Приштина
XS
SM
MD
LG