Достапни линкови

Багдад: Убиени четири лица


Непознати напаѓачи убиле четири лица цо центарот на Багдад изутрината. Убиените се членови на независната изборна комисија на Ирак која е одговорна за одржување на парламентарни избори закажани за 30 јануари.
XS
SM
MD
LG