Достапни линкови

Вашингтон: Телевизијата Ал Манар ставена на листата терористички организации


Соединетите Држави ја ставија на листата терористички организации телевизијата Ал Манар, поради оценката дека го поттикнува насилството на Блискиот Исток. Претходно и Франција ја забрани оваа сателитска телевизија, зад која стои либанската милитантна група Хезболах.
XS
SM
MD
LG