Достапни линкови

Пакистан: Мушараф останува на чело на оружените сили и покрај најавите за повлекување


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф изјави дека ќе остане на чело на оружените сили и покрај неговото претходно ветување оти до крајот на годинава ќе се повлече од таа функција. Мушараф најави дека во телевизиско обраќање ќе ги образложи причините за таквата одлука.
XS
SM
MD
LG