Достапни линкови

Багдад: САД ќе ги простат долговите на Ирак


Преставници на Соединетите Држави и Ирак ќе потпишат договор со кој Вашингтион на Багдад ќе му го прости во целост долгот од 4 милијарди и 100 милиони долари. Претходно во ноември во Парискиот клуб беше договорен дека Соединетите Држави ке отпишат само 80 насто од долговите.
XS
SM
MD
LG