Достапни линкови

Газа: Двајца Палеастинци загинаа, а осум повредени во нападот на израелската армија


Двајца Палестинци загинаа, а осум се повредени во нападот на израелската армија на два палестински бегалски кампа во Газа. Асошиетед прес јави дека израелски тенкови и булдожери влегле во Кан Јунис и уривале објекти со цел да ги попречат нападите врз соседните еврејски населби. Нападот започнал стрелање проектили од хеликоптери. Во Рафа пак од хеликоптери е стрелана една работилница за која Израелците сметаат дека Хамас ја користел за изработка на бомби.
XS
SM
MD
LG