Достапни линкови

Багдад: Убиен ирачкиот заменик министер за комуникации


Ирачкиот заменик министер за комуникации Касим Мехави бил убиен денеска во Багдад додека патувал на работа, што е уште едно од серијата убиства на ирачки функционери. Премиерот Ијад Алави предупреди дека бунтовниците веројатно ќе ги интензивираат насилствата пред изборите закажани за 30-ти јануари.
XS
SM
MD
LG