Достапни линкови

Атина: Заложничката драма заврши мирно


Заложничката драма во предградието на Атина заврши мирно и без жртви. Двајцата кидапери, за кои грчката полиција потврди дека се етнички албанци, ги ослободија сите заложници од автобусот и и се предадоа на полицијата. Напаѓачите се закануваа дека ќе го кренат во воздух автобусот доколку не добија милион евра.
XS
SM
MD
LG