Достапни линкови

Белград: Српскиот парламент гласа за изедначување на правата на четниците и партизаните


Српскиот парламент денеска ја продолжува расправата за предлог законот со кој се изедначуваат правата на припадниците на партизанското и на четничкото движење, што го предложи Српското движење за обнова. Само Социјалистичката партија најави дека ќе гласа против, додека радикалите зазедоа став да не учествуваат во расправата.
XS
SM
MD
LG