Достапни линкови

Приштина: Харадинеј ќе соработува со Хашкиот трибунал


Новиот косовски премиер Рамуш Харадинај во интервју за Вашингтон пост изјави дека, доколку биде обвинет, ќе соработува со Хашкиот трибунал. Евентуалното обвинение нема да ме одврати од приоритетната обврска на владата да работи за сите граѓани на Косово,, изјави Харадинај кој повтори дека е отворен за разговори со властите во Белград.
XS
SM
MD
LG