Достапни линкови

Пентагон: Неуспешен тест за анти ракетниот штит


Пентагон соопшти дека пропаднал првиот тест, изведен по две години, околу планираниот американски антиракетен штит. Прецизирано е дека не се успеало во лансирањето на ракетата која требаше да ја пресретне ракетата во која имало лажна боева глава. Целиот проект, како што јавуваат агенциите, чини милијарди долари.
XS
SM
MD
LG