Достапни линкови

Индија: 50 загинати во железничка несреќа


Во индиската држава Пенџаб се судрија два патнички воза при што загинаа најмалку 50 луѓе. Според полицијата 250 луѓе се ранети во несреќата чии причини се истражуваат.
XS
SM
MD
LG