Достапни линкови

Киев: Итна седница на парламентарната комисија за труењето на Јушченко


Парламентарнта Комисија во Украина која го истражува труењето на опозициониот лидер Виктор Јушченко денеска ќе одржи итна седница. Претседателот на Комисијатѕа Владимир Сивковиќ претходно побара од австриските лекаруи да ги достават материјалите поврзани со нивните наоди дека Јушченко бил труен со диоксин.
XS
SM
MD
LG