Достапни линкови

Багдад: Напад на бомбаш самоубиец


Самоубиец со автомобил бомба го нападна денеска контролното место на Зелената Зона во Багдад, при што најмалку едно лице загина, а 12 се повредени. Меѓу повредените се 5 припадници на ирачката гарда. Вчера во близина на истото место беше извршен напад исто така со автомобил бомба при што загинаа 9 а беа повредени 19 лица.
XS
SM
MD
LG