Достапни линкови

Багдад: Најмалку седуммина Ирачани загинаа во експлозија


Најмалку 7-мина ирачани загинаа при денешната есплозија на автомобил бомба на влезот во зелената зона во Багдад. Претходно американските сили соопштија дека и 7-мина маринци загинале во два одвоени напада во ирачката провинција Анбар. Инаку, денеска се навршува една година од апсењето на поранешниот ирачки лидер Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG