Достапни линкови

Букурешт: Опозицискиот кандидат води на претседателските избори


Романската изборна комисија денеска соопшти дека по пребројаните 92 насто од гласовите од вчерашниот втор круг претседателски избори, во водство е опозициониот кандидат Трајан Басеску со 51,75 насто. Досегашниот премиер Адриан Настасе освоил нешто над 48 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG