Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа обединета околу раководството на Ким Јонг Ил


Министерството за надворешни работи на Северна Кореја соопшти дека земјата е стабилна и обединета околу раководството предводено од Ким Јонг Ил. Во изјавата се вели дека Соединетите Држави ги фабрикуваат информациите за политичка нестабилност и оти Пјонг Јанг ќе го преиспита натамошното учество во преговорите за нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG