Достапни линкови

Бакуба: Уапсени повеќе од 50 бутновници


Американските сили и ирачката полиција уапсиле повеќе од 50 бунтовници во неколку рации извршени во регионот на Бакуба, северно од Багдад. Во акциите се запленети и големи количества оружје соопштија воени извори.
XS
SM
MD
LG