Достапни линкови

Киев: Украинскиот државен обвинител отвори криминална истрага за болеста на лидерот на опозицијата


Украинскиот државен обвинител повторно отвори криминална истрага во врска со болеста на опозицискиот лидер Виктор Јушченко. До ова доаѓа откако лекарите во Австрија утврдија дека тој бил труен, најверојатно преку храна, со големи количества диоксин што резултираше со деформации на лицето и влошување на здравствената состојба.
XS
SM
MD
LG