Достапни линкови

Газа: Пет деца повредени во гранатирање на палестински бегалски камп од израелските сили


Во гранатирањето на еден палестински бегалски камп во Газа од страна на израелски тенкови 5 деца се повредени. Тие се ранети од шрапнели на гранатата што експлодирала во близина на училишниот двор.
XS
SM
MD
LG