Достапни линкови

Мароко: Составник на претставниците на 22 земји од Северна Африка и Блискиот Исток


Претставници од дваесет и две земји од Северна Африка и Блискиот Исток на денешниот состанок во Мароко со претставници на групата Осум најразвиени земји ќе дискутираат за реформите во арапскиот свет. Домаќини на овој состанок е американскиот државен секретар Колин Пауел и шефот на мароканската дипломатија Мохамед Бенаиса. Состанокот е дел од новата американска иницијатива за Блискиот исток која има за цел промоција на демократијата, човековите права и економската либерализација.
XS
SM
MD
LG