Достапни линкови

Загреб: Посета на рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска е во посета на Хрватска. Како што е најавено, главни теми на разговорите со хрватските претставници е долгот кон Хрватска од времето на Советскиот Сојуз, како и заедничкиот проект за нафтовод, од Русија до пристаништето Омишаљ.
XS
SM
MD
LG