Достапни линкови

Хаг: Разговори на Колин Пауел со претставници на ЕУ


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Хаг ќе разговара со претставници на Европската Унија за ситуацијата во Ирак. Ова е последна посета на Пауел на Европа како државен секретар, која имаше цел да ја нагласи потребата од надминување на транс-атланските релации.
XS
SM
MD
LG