Достапни линкови

Окланд: Забрана за пушење на сите јавни места во Нов Зеланд


Во Нов Зеланд од денеска стапи во сила забраната за пушење на речиси сите јавни места, ресторани и пабови. Владиниот портпарол изјави дека уште вечер ќе има вистински тест за почитувањето на законот кога низ пабовите и рестораните ќе се гледа дербито во крикет меѓу Нов Зеланд и Австралија.
XS
SM
MD
LG