Достапни линкови

Тирана: Завршува дводневниот самит на балканските држави


Во Тирана денеска завршува дводневниот самит на балканските држави, посветен на етничката и религиозна толеранција. Претседателите на Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Србија и Црна Гора и Македонија треба да усвојат заедничка декларација. Претседателот на Србија и Црна Гора, Светозар Маровиќ оцени дека решавањето на статусот на Косово ќе биде голем тест за балканските држави.
XS
SM
MD
LG