Достапни линкови

Вашингтон: Буш го поздрави усвојувањето на законот за реформирање на разузнавачките служби


Американскиот претседател Џорџ Буш го поздрави усвојувањето на законот за реформирање на системот на американската разузнавачка служба наведувајќи дека таа во иднина подобро ќе ги штити американците од терористичките закани. Овој закон вчера скоро едногласно мина во Сенатот, откако претходно бече изгласан во Претставничкиот дом на Конгресот.
XS
SM
MD
LG