Достапни линкови

Москва: Одобрен законот за рестрикции на јавна продажба и консумација на пиво


Горниот дом на рускиот парламент денеска го одобри законот за рестрикции на јавната продажба и консумација на пивото. Со законот се предвидува забрана на продажба на пивото во јавниот транспорт и културните и спортските објекти. Исто така се забранува пиење пиво на улици, стадиони, паркови и во јавниот транспорт.
XS
SM
MD
LG