Достапни линкови

Токио: Посета на германскиот кацелар Герхард Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер на чело на 40 члена бизнис делегација пристигна во три дневна посета на Јапонија. Покрај економските прашања, Шредер со својот домаќин премиерот Јунихиро Коизуми ќе разговара и стратегијата за заедничките надежи за проширување на Советот за Безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG