Достапни линкови

Басра: Посета на британскиот министер за одбрана Џефри Хун


Британскиот министер за одбрана Џефри Хун пристигна во ирачкиот град Басра прва станица од неколку дневната турнеа на Блискиот исток. Британија во Ирак има распоредени 9 илјади војници претежно на југот на земјата.
XS
SM
MD
LG