Достапни линкови

Брисел: Состанок на шефовите на дипломатиите на НАТО


Министрите за надворешни работи на 26 те членки на НАТО денеска во Брисел разговараат со колегите од Израел и 6 арапски земји за зголемување на соработката. Целта на алијансата е изградба на подобри односи со нестабилниот југ на своето југоисточмо крило.
XS
SM
MD
LG