Достапни линкови

Кабул: Хамид Карзаи официјално претседател на Авганистан


Авганистанскиот претседател хамид Карзаи на денешната церемонија во Кабул и официјално ја презеде функцијата. Меѓу 600-тините гости беше и американскиот вице претседател Дик Чејни. Авганистанските и меѓународните сили презедоа засилени мерки за безбедност како превенција од можни инциденти.
XS
SM
MD
LG