Достапни линкови

Сараево: Тридневна посета на српскиот претседател Тадиќ


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска ја започна три дневната посета на Босна и Херцеговина на која ќе се сретне со три членото претседателство и меѓународниот преставник Педи Ешдаун. Едно од горливите прашања е статусот на србите осомничени за воени злосторства барани од Трибуналот во Хаг.
XS
SM
MD
LG