Достапни линкови

Пекинг: Посета на германскиот канцелар Герхар Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер пристигна во Кина каде што ќе се сретне со претседателот Ху Џинтао и премиерот Вен Џибао. На дневен ред е преглед на повеќе економски договори како и кинеската нарачка на 180 германски локомотиви и 32 патнички авиони. Се очекува да биде разговарано и за ембаргото на Европската Унија за извоз на оружје за Кина.
XS
SM
MD
LG