Достапни линкови

Анкара: Прва посета на Турција на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин по прв пат престојува во посета на Турција. Се очекува потпишување серија договори од сферата на одбраната, економијата и енергетиката. Турскиот претседател Ахмет Сезер изјави дека Турција и Русија мора да соработуваат во борбата против тероризмот и трговијата со дрога и оружје.
XS
SM
MD
LG