Достапни линкови

Киев: Одлуката за повторување на вториот круг претседателски избори мора да се повтори


Украинскиот претседател на заминување Леонид Кучма изјави дека одлуката на Врховниот Суд за повторување на вториот круг претседателски избори мора да се исполни. Според интерфакс Кучма изјавил дека е подготвен да го потпише законот со кој ке се овозможи изборите да се одржат на 26 декември.
XS
SM
MD
LG