Достапни линкови

Алмати: 21 рудар загинати во експлозија


Дваесет и еден рудар загинаа денеска при експлозија во рудник за јаглен во Казахстан, соопшти портпаролот на Службата за итни случаи. Тој изјави дека спасувачките екипи пронашле 23 загинати, а тројца повредени работници се префрлени во болница. Во моментот на експлозијата во рудникот се наоѓале 87 работници.
XS
SM
MD
LG