Достапни линкови

Тикрит: 17 Ирачани убиени во Тикрит


Бунтовниците убија 17, а ранија 13 Ирачани кои работеле за коалициските сили во градот Тикрит, 130 километри северно од Багдад, соопшти американски воен претставник. Ранетите се пренесени во главната болница во Тикрит. Од два автомобила, бунтовниците стрелале врз неколку автобуси со кои биле превезувани работниците до американската база.
XS
SM
MD
LG