Достапни линкови

Њу Делхи: 11 загинати во експлозија на мина во Кашмир


Единаесет лица загинаа утрото при експлозија на мина поставена од исламските борци во индискиот дел на Кашмир, соопшти полицијата. Во инцидентот загинаа деветмина индиски војници, еден полицаец и еден цивил откако џипот со кој патувале налетал на поставената мина. Одговорноста за нападот засега никој ја нема преземено, но реонот во кој е поставена мината се смета за бастион на пропакистанската група бунтовници.
XS
SM
MD
LG