Достапни линкови

Багдад: Најмалку два полицајци загинаа а повеќе се повредени


Во силната експлозија која погоди полициска станица денеска во централен Багдад загинаа најмалку 2 полицајци а повеќе се повредени. Станува збор за автомобил бомба а полициската станица е во близина на зелената зона во која се сместени ирачката администрација и странските амбасади. Според американски извори, меѓу коалиционите сили нема жртви, но има жртви.
XS
SM
MD
LG