Достапни линкови

Белград: Коштуница смета дека изборот на Харадинеј за премиер е политичка провокација


Српскиот премиер Воислав Коштуницва синоќа изјави дека изборот на Рамуш Харадинај за премиер на Косово е политичка провокација за сите што се залагаат за мирно договорно и одржливо решеније на косовскиот проблем. Во соопштението се неваедува дека станува збор за лице со криминално минато, како во војна така и во мир. Коштуница за денеска свика итна седница на српската влада на која ќе присуствуваат и претседателот Борис Тадиќ и претседателот на Собранието Предраг Марковиќ.
XS
SM
MD
LG