Достапни линкови

Москва: Рускиот парламент усвојува резолуција за осуда на улогата на Западот во Украина


Рускиот паралемнт денеска усвои резолуција со која се осудува, како што се вели, деструктивната улога на Западот во политичката криза во Украина. Според резолуцијата, негативните последици во Украина можат да се одразат и врз Русија, но и врз цела Европа.
XS
SM
MD
LG