Достапни линкови

Багдад: 25 загинати во два одвоени напади


Во два одвоени напади во Багдад денеска загинале 25 лица, соопшти полицијата. Вооружено лице упаднало во една полициска станица во јужниот дел на градот при што убил 6-мина полицајци и 5-мина цивили, а во северното предградие 14 луѓе настрадале од подметната експлозија во автомобил бомба.
XS
SM
MD
LG