Достапни линкови

Индија: Започна тридневната посета на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин ја започна три-дневната посета на Индија. Предвидено е потпишување 10-тина билатерални договори за воена и трговска соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG