Достапни линкови

Стокхолм: Убиецот на Ана Линд осуден на доживотен затвор


Врховниот суд на Шведска денеска одлучи убиецот на министерката за надворешни работи Ана Линд, Мијаило Мијаиловиќ да биде осуден на доживотен затвор. Со тоа е потврдена прво степената одлука и поништена пресудата на Апелациониот суд, овој швеѓанин од српско потекло кој со нож ја уби Ана Линд на 10 септември минатата година да биде испратен во ментална клиника.
XS
SM
MD
LG