Достапни линкови

Белград: Сообраќање инцидент, а не обид за убиство на Тадиќ


Српскиот министер за внатрешни работи Драган Јоциќ потврди дека станува збор за сообраќаен инцидент, а не за обид за убиство на српскиот претседател Борс Тадиќ во вторникот вечерта. Имено, службеникот за обезбедување на американската амбасада Мирослав Цимпл признал дека тој бил возачот што неколкупати се обидел да удри во колоната на претседателот. Цимпл бил изнервиран од начинот на кој се движела колоната на Тадиќ по улиците на Белград. Претседателот Тадиќ, инаку се смета за про западен реформист.
XS
SM
MD
LG