Достапни линкови

Киев: Изгласана недоверба на владата на Јанукович


Украинскиот парламент денеска и изгласа недовреба на владата на премиерот Виктор Јанукович и предложи да биде формирана Влада на национална довреба со цел да се надмине кризата настаната по контроверзните претседателски избори.За време на седницата, илјадници подржувачи на опозицијата се собраа пред парламентот, а ги блокираа и другите владини канцеларии во Киев.
XS
SM
MD
LG