Достапни линкови

Анкара: Турскиот шеф на дипломатијата го отфрли предлогот на Австрија


Турскиот министер за надворешни работи Абдула Ѓул го отфрли предлогот на Австрија – на Турција да и биде понудено партнерство со Европската Унија, а не полноправно членство. Ѓул потсети дека Европската Комисија во својот извештај препорача започнување преговори за членство со Турција.
XS
SM
MD
LG