Достапни линкови

Киев: Евроспки и руски медијатори помагаат во надминување на политичката криза


Европските и руските медијатори денеска повторно ќе се обидат да помогнат во надминувањето на политичката криза во Украина, предизвикана од контроверзните претседателски избори. Денеска повторно заседава и украинскиот парламент во врска со изгласувањето недоверба на владата на Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG