Достапни линкови

Атина: Грчко македонските преговори за името продолжуваат в понеделник


Грчко-македонските преговори за спорот околу името ќе бидат продолжени в понеделник во Њујорк, е соопштено денеска во Атина. Грчкото министерство за надворешни работи објави дека на 6-ти декември ќе се состанат постојаните претставници на двете земји во Обединетите Нации и посредникот во спорот, американскиот дипломат Метју Нимиц.
XS
SM
MD
LG