Достапни линкови

Хаг: Почнува дводневниот состанок на министрите за надворешни на ЕУ


Денеска во Хаг почнува дводневниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија со нивните колеги од Изарел и од арапските држави. Овој Евро медитерански собир е единствениот форум на кој Израел и неговите арапски соседи разговараат за блискоисточниот мировен процес. Се очекува европските министри да направат притисок за рестартирање на таканаречениот ,,пат на мапата,, мировен план спонзориран од Европската Унија, Русија, Соединетите Држави и Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG